Хотел Самоков 4* - Боровец - Зима 2018/2019

www.samokov.com

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2018
БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 05.01-22.01.2018 I 05.03-31.03.2018
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат. Резервации со бонус се валидни по 15.11.2018

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

29.12-04.01.2018

05.01-11.01.2019

12.01-01.02.2019

20.12-28.12.2018

Вид на сместување

02.02-20.02.2019

21.02-02.03.2019

03.03-31.03.2019

Двокреветна соба - НП

2+1

                      53 €

                      40 €

                     34 €

                       29 €

Двокреветна соба - ПП

2+2

                     56 €

                      44 €

                     39 €

                       33 €

Во цената е вклучено : НП - ноќевање со појадок, ПП - појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби.

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. на дополнително легло - бесплатно

▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

▪ Дете од 5-11.99 год. на редовно легло - 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло  - 15% попуст

▪ Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 35€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден