Хотел Феста Чамкорија 4* - Боровец - Зима 2018/2019

www.festahotels.com

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2018

21.12-27.12.2018

28.12-01.01.2019

02.01-13.01.2019

14.01-25.01.2019

26.01-15.02.2019

16.02-04.03.2019

05.03-09.04.2019

Вид на сместување | Период на престој

Двокреветна соба

2+0

25 €

39 €

74 €

43 €

38 €

44 €

35 €

30 €

Јуниор сјуит - студио

2+2

30 €

44 €

80 €

49 €

43 €

50 €

40 €

35 €

Aпартман

2+2

34 €

51 €

95 €

58 €

50 €

59 €

46 €

41 €

Еднокреветна соба

1+1

38 €

58 €

108 €

65 €

57 €

67 €

53 €

45 €

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Дополнителни услови :
▪ Деца до 2.99 год. - бесплатно
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - бесплатно
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во студио или апартман - 25% попуст
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете - 30€
▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни - 30€, дете - 15€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден