Хотел Јанакиев 4* - Боровец - Зима 2018/2019

www.hotel–yanakiev.com

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2018

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-22.12.2018

23.12-29.12.2018

30.12-05.01.2019

06.01-12.01.2019

24.02-01.04.2019

Вид на сместување | Период на престој

 мин.4 ноќ.

13.01-09.02.2019

 

10.02-23.02.2019

 

Двокреветна соба

2+1

                38.00 €

                60.00 €

               88.00 €

                 74.00 €

                 41.00 €

Едноспален апартман

2+2

                50.00 €

                 72.00 €

               115.00 €

                 92.00 €

                56.00 €

Еднокреветна соба

1+1

               60.00 €

                95.00 €

              150.00 €

               120.00 €

                66.00 €

Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.

Дополнителни услови :

▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно

▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст

▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман - 8€ на ден

▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 30% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во апартман - 15€ на ден

▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло - се наплаќа за еднокреветна соба

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 90€, дете - 50€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден