Хотел Мурите 4* - Банско - Зима 2018/2019

www.murite.bg

Т.А Кондор бр.1 – генерален застапник за Македонија

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

20% за резервација и уплата до 30.09.2018 (не важи за Нова Година)

15 % за резервација и уплата до 15.11.2018 (не важи за Нова Година)

10 % за резервација и уплата до 15.12.2018 (важи за Нова Година)

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 и 10.01-13.04.2019 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 20.01-03.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 04.03-13.04.2019 02.01-19.01.2019 мин. 4 ноќевања  
Двокреветна соба - АЗАЛИА 2+0 24,00 € 36,00 € 54,00 € 34,00 €
Еднокреветна соба - АЗАЛИА 1 36,00 € 55,00 € 81,00 € 51,00 €
Едноспален апартман - АЗАЛИА 2+2 28,00 € 40,00 € 61,00 € 38,00 €
Двоспален апартман - АЗАЛИА 4+2 24,00 € 36,00 € 54,00 € 34,00 €
Двокреветна соба - ОРХИДЕА 2+0 20,00 € 31,00 € 45,00 € 29,00 €
Еднокреветна соба - ОРХИДЕА 1 30,00 € 47,00 € 68,00 € 43,00 €
Едноспален апартман - ОРХИДЕА 2+2 24,00 € 35,00 € 53,00 € 33,00 €
Двоспален апартман - ОРХИДЕА 4+2 20,00 € 31,00 € 45,00 € 29,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,
сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE - возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. - 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови :

 ▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно

 ▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - бесплатно

 ▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - 50% попуст

 ▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст

 ▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман - 30% попуст

 ▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 ▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни - 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

 ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден